Pozitíva a negatíva vplyvu piva na organizmus

  Predovšetkým pivo, ako všetko dobré a prospešné, je vo veľkých množstvách škodlivé. Aj keď v pive je len malé množstvo alkoholu, predsa len môže po nadmernej konzumácii spôsobiť žalúdočné problémy, opilosť, v krajných prípadoch otravu alkoholom. Ak by sa toto nadmerné požívanie opakovalo môže vzniknúť riziko závislosti na alkohole. Tieto dôsledky môžu mať zlý dopad na celý život človeka.

  Ďalej hrozí, že pivo sa stane len odrazový mostík k tvrdšiemu alkoholu, alebo čo je ešte horšie, pivo sa s ním skombinuje. A tu už vonkoncom nejde o priaznivé účinky piva ale iba o alkohol a alkoholické opojenie. Doslova by sa dalo povedať že pivo je zneužívané. Naviac pri pití piva si mnoho ľudí zapáli cigaretu čo ešte viac škodí ľudskému organizmu. No riziko hrozí aj nefajčiarom. Pivo sa podáva v krčmách a baroch, ktoré sú často veľmi zafajčené takže tak či tak dýchame škodlivý dym. Takže pivo so sebou prináša veľké riziko v podobe alkoholu a aj cigariet. Lenže pivo má aj mnohé priaznivé účinky. V prvom rade priaznivo vplýva na ľudský organizmus. Pivo obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov. Pivo sa tak stáva výborný doplnok k strave, ktorý môže nahradiť rôzne multivitamíny a tabletky s minerálmi. Pivo slúži vďaka vysokému obsahu vody, nízkej kalorickej a nutričnej hodnote, nulovému obsahu tuku a skvelej chuti ako výborný nápoj, ktorý zdravo uhasí smäd.

  Na druhú stranu pivo pôsobí blahodarne aj na psychické zdravie človeka. V malej miere alkohol obsiahnutý v pive môže pomôcť uvolniť stres a oddýchnuť si. Navyše konzumácia piva je z časti aj spoločenská aktivita, pri ktorej sa stretávame s priateľmi, porozprávame sa so svojimi známymi. To všetko podporuje relaxačný efekt piva, takže pivo je ideálny nápoj na večerné posedenie s priateľmi po celodennej robote. Tak ako aj minca tak aj pivo má svoje dve stránky. Tú dobrú, ktorá v malom množstve prospieva organizmu a tú zlú, alkoholickú, po jeho nadmernom požití. Pivo je dobrý sluha ale aj zlý pán. Je len na nás, ktorú jeho vlastnosť si vyberieme. Ak ho budeme konzumovať striedmo a s rozumom tak eliminujeme skoro všetky jeho záporné vlastnosti, a tak neostanú iné ako tie blahodárne a zdraviu prospešné.

Článok je v kategórii Ostatné články a pridal/a ho Jakab.   

1 pivo2 pivá3 pivá4 pivá5 pív6 pív7 pív8 pív9 pív10 pív (6 votes, average: 6,67 out of 10)
Loading ... Loading ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>