Beerthlon 2013

  Na tohtoročný beerthlon našich moravských kamarátov, sme sa veľmi tešili. Aj z toho titulu, že hory doly nasľubovali viacerí ľudia, že sa zúčastnia, tak sme mali fatamorgánu hojnej účasti. Napokon nás prišlo 5: Pingu, Jasmína, Peto, Romčo a náš kamarát Jirka (áno, na vzdory faktu, že je z Hradišťa, je to NÁŠ beerplease.SK :) ) Ostatní sa nejak nedostavili… No nevadí.

  Z Bratislavy sme sa v piatok vymotali až po oprave jedného defektu a ostatných malých štandardných peripetiách. Cesta nám vcelku ubehla, podaktorí si ju aj pamätáme. V Hradišti sme vyzdvihli Jirku a hurá do Napajedel. Dorazili sme po zotmení, na uvítanie sme dostali orosenú odmenu a svorne s kamarátmi z .cz sme trénovali na súťaž.

  V sobotné ráno nás zobudil kto iný, ako pán Hic. Hrozné horúčavy! Vďaka rozhodnutiu na skrátenie bežeckej trasy, dosť dobre si viem predstaviť pár zásahov záchranky.. Súťažiť sme začali až poobede, veď sme museli počkať na Igora :) Za beerplease.sk súťažili tímy: Káble (Pingu a Jasmi), Stein (Romčo s Petkom) a zmiešaný tím Kulhavci (Jirka a Slunko). Ako prvú disciplínu sme museli absolvovať trasu: spoločné pivo, beh so súdkom, spoločný lahváč, preniesť naberačku vody a preliať ju do decáku, pokračovať tandemovým latkovým krokom, a záverečnému spoločnému pifku predchádzalo ešte pár metrov tandemového skákania vo vreci. Bolo to zábavné, užili sme si to :) Nasledovala disciplína, kde sme museli palicou odkriketovať tenisovú loptičku cez bránky do cieľa. Následne sme lovili lahváče udicou v detskom bazéniku, túto pohodu však vystriedala disciplína, kde slepého vodiča fúrika naviguje náklad slalomovou dráhou. Bolo pár vysypaných a veľa zábavy. Predposledná súťaž až taká zábavná nebola – hod loptičkou do obrieho kríglu – ale cez tri malé otvory. Mala som rekord, ale z toho menej príjemného konca zoznamu.. Padli aj niekoľkosekundové rekordy, ja som sa hrala takmer tri minúty :( musím trénovať…

  Napokon prišla očakávaná „Rýchlostka“, kde slovenské tímy hviezdili! Celkové výsledky dopadli pre nás veľmi pozitívne, Slovensko na stupňoch víťazov!!! S Pinguom sme boli tretí!! Predbehli nás len štandardne a pateticky natrénovaní Viktor s Přemou a na prvom mieste Lála s Igorem…. Pchá! Veď uvidíte nabudúce!!! Petko s Romčom skončili na 7. mieste a náš Kulhavec Jirka s čerstvo odsádrovanou nohou, na sympatickom 9. mieste (fakt, že ďalej sa už nemal kto umiestniť, spomínať nebudeme…). Po súťaži sme pokračovali svorne v pivkovaní a chladení príjemnou sprchou, prípadne bazénom. Čo to sa pohralo, pospievalo, poopekalo a hajdy do peřin.

  V nedeľu sme sa pobalili, so všetkými rozlúčili a s túžbou čoskorého opätovného stretnutia s kamarátmi, sme sa pobrali domov. Takže, trénovať a Beerthlon 2014 bude náš!!! ;)

Článok je v kategórii Akcie a pridal/a ho Jasmina.   

1 pivo2 pivá3 pivá4 pivá5 pív6 pív7 pív8 pív9 pív10 pív (3 votes, average: 7,33 out of 10)
Loading ... Loading ...

1 komentár pri “Beerthlon 2013

  1. Předem bych chtěl poděkovat, že jsem měl možnost se tohoto klání zúčastnit. Byl to nepopsatelný zážitek, proto bych to nechtěl nijak víc rozvádět. Jen bych chtěl zvýraznit, že na další podobnou akci se velice těším. Musím ještě přidat malou omluvu, za koment jsem dal jen 9 bodů a to z důvodu mého umístění. Příště musí být více týmu, ať se můžu ještě překonávat. Optimální počet bude deset. Jako půllitrů v bodování komentářů.

    s pozdravem Já

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>