Novopacká piváreň

Pri prechádzkach Bratislavou sme neďaleko od Prešporskej pivotéky objavili novootvorenú prevádzku – Novopackú pivaréň.  Cez výklad vyzeralo všetko tak, ako sa na dobrú piváreň sluší a patrí, tak netrvalo dlho, kým sme sa vybrali túto prevádzku poctiť našou návštevou.

Piváreň sa nachádza na Špitálskej ulici v Bratislave. Čiže v centre centrovitom. Pri pohľade z ulice cez dva výklady, láka to človeka, pivára vojsť dnu a okúsiť miestny zlatistý mok. Tak to bolo aj s nami.
Vošli sme dnu, rozhliadli sa po jednej jedinej priestrannej miestnosti cca 10 x 25 metrov veľkej. Hneď vo dverách nás ovanul poriadne prefajčený vzduch, keďže celá prevádzka je fajčiarska a vzduchové rozvody, ktoré sú nezakryté a naťahané po celom strope, akoby boli vypnuté, či absolútne nestíhali. Osobne mi to neprekáža, aspoň to dotvára dojem skutočnej a nefalšovanej krčmy, no isto nie každý bude s týmto stavom spokojný a možno ho práve toto od návštevy odradí.
Priestor je zariadený ako typická piváreň. Nijak nedelený, drevené stoly, z ohoblovaných a nalakovaných fošien a k nim prislúchajú ťažké stoličky s rovnakým dizajnom. Veľkostne sú stoly prispôsobené pre 4, alebo 6 osôb. Na stoloch sú doplnky dokazujúce, že sa naozaj nachádzame v prevádzke Novopackého pivovaru – obrusy, podpivníky, stojany na ne, poháre a vôbec všetko, okrem popolníkov. Tie sú z nereze a s tak ostrými hranami, že pivár-fajčiar, sa po konzumácii väčšieho počtu miestnej jedenástky môže celkom obstojne porezať. Na stenách sú zarámované fotografie, podľa všetkého práve z Novopackého pivovaru a zopár nevkusných a debilných reklám. V zadnej časti sa nachádza drevený bar s výčapným zariadením a v celku nevrlou obsluhou – o tom inde. V miestnosti sa nachádza aj pár hracích automatov, ktoré po vizuálnej stránke pivárne pôsobia značne rušivo.

Ale poďme k tomu podstatnému.   Je o mne všeobecne známe, že pijem desinku. A tú som si dal aj tu. Síce sme na obsluhu čakali dlhšie, ako by bolo tolerovateľné, o tom však neskôr, no pivko prišlo pekne načapované vo vkusnom a čistom pohári.   Priznám sa, s touto značkou som nemal žiadne skúsenosti, tak som od neho nečakal nič dobré, ale ani zlé. Bol som milo prekvapený, chutilo výborne. Nič svetoborné, ale rád si ho dám aj nabudúce. Bol som naň až tak zvedavý, že po desiatke som si dal ešte jedenástku a na mňa neštandardne ešte aj dvanástku. Všetky boli fajn, no po tomto spoznaní sortimentu, som ako najlepšiu vyhodnotil jedenástku, čo však samozrejme môže byť subjektívne hodnotenie. No pri nej som zotrval aj počas ďalšej návštevy tejto pivárne a keď prídem nabudúce, dám si…jedenástku.
Ponuku piva majú celkom slušnú, niekoľko druhov čapovaného, dokonca som si aj z tmavého Granátu cucol, tiež fajn a ponuku zatvárajú fľaškové pivá z hurbanovskej produkcie a dokonca ovocné pivá, aj ovocné šoférské pivá z Novopackej fabriky.

  Na tejto pivárni sú zo všetkého najzaujímavejšie asi ceny. Ktovie, či sú uvádzacie, ale 80 centov za polliter desiatky je neuveriteľná cena. A to v totálnom centre !! Možno aj preto je táto piváreň preplnená a jej osadenstvo tvorí prevažne mládež a študenti, ktorí svojim hlučným a debilným správaním vedia riadne znepríjemniť večer pri pive.
Ďalšou vecou, čo stojí za spomenutie je obsluha. A to v tom negatívnom zmysle. Pomalá, ignorantská, kým zaregistrujú nového hosťa, tak môže aj od smädu zdochnúť, takmer rovnako dlho im trvá, kým objednávku prinesú. My sme to vyšpekulovali a objednávali sme si skôr, ako sme dopili, ale toto nie je riešením situácie. Verím, že obsluha sa potrebuje len zaučiť a zacvičiť a potom to bude šlapať tak ako má, alebo časom majiteľ absolútne neschopný personál vymení. Tiež mi liezlo na nervy večné platenie, akosi chýba možnosť písania na lístok, tak sme mali na stole bank drobných a vždy niekto z nás obsluhe pridelil z banku požadované množstvo. O účte, daňovom doklade môžeme tiež asi len snívať, tak nám nezostávalo iné, ako dôverovať obsluhe a veriť, že nás neodrbáva, čo však pri väčšej skupine môže byť celkom možné. Ešte by som spomenul až príliš hlasitú hudbu, ktorá reprodukovane hrala pri oboch našich návštevách, čo v spojení s hlukom popíjajúcej mládeže tiež dokáže pekne vadiť. A posledná negatívna perlička, wc sú síce čisté a nemám žiadne výhrady, no umývadlo je na chodbe pred wc-kami, takže nejaká osobnejšia hygiena – čistenie zubov, či pošpáranie sa v nose, stráca akékoľvek súkromie, keďže spomínaná chodba je pokračovanie celej pivárenskej miestnosti.

SUMÁR:
pozitíva:

 • super krčma v priamom centre
 • neskutočne nízke ceny (pravdepodobne uvádzacie)
 • bohatý výber piva
 • chutné pivo
 • príjemné prostredie
 • zjavná možnosť sledovania športových prenosov na projekčnom plátne

negatíva:

 • obsluha
 • osadenstvo
 • hluk
 • umývadlo na chodbe
 • chýba akýkoľvek druh pokrmu pre hladných pivárov (hermelín, utopenec …)

  Moje osobné hodnotenie je však vo všeobecnosti veľmi pozitívne a rád sa do Novopackej pivárne kedykoľvek vrátim a verím, že negatíva sú iba otázkou času, kým sa nová prevádzka zabehne a aspoň reálna časť z nich bude smerovať k lepšiemu.

 

6.2.2012 Pridané a aktualizované: Myslím že aj malá zmena si zaslúži nový článok, tak ak chcete vedieť čo sa zmenilo od prvej návštevy, prečítajte si článok Novopacká piváreň – naša druhá návšteva

Článok je v kategórii Krčmy a pridal/a ho Pingu.   

1 pivo2 pivá3 pivá4 pivá5 pív6 pív7 pív8 pív9 pív10 pív (8 votes, average: 8,00 out of 10)
Loading ... Loading ...

5 komentárov pri “Novopacká piváreň

 1. Mnohé informácie by si už zaslúžili aktualizáciu, menovite cena. Mierne sa zvýšila. Takisto v tejto pivárni jednoznačne neprevláda mládež, ale rockeri všetkých vekových kategórií. A to doslova. Hudba je hlučná tým pádom zrejme práve kvôli týmto ľuďom, ktorí si “Packu” ubľúbili. Inak článok super :)

  • A aby som nezabudol, nikdy som si nemyslel, že tu je obsluha. Keď niečo chcem, jednoducho vstanem a idem si to kúpiť. Zrejme preto, aby zákazníci neodrbali ich. Aj keď pravda je, že to po pár dvanástkach už komplikuje život :D

 2. Vdaka za spatnu vazbu, kazda konstruktivna kritika je vitana. Je tazke navstevovat podniky, sledovat ich a pravidelne aktualizovat recenzie k nim, skor by som sa drzal toho, ze clanok popisuje stav prevadzky k datumu publikovania clanku. Ale ok, na taketo vyslovne upozornenie reagovat budem a v kratkej dobe clanok podla navstevy podniku a vlastneho, subjektivneho :-) nazoru upravim.

  • No siel som z Racka na konopne pivo, co samozrejme nebolo!!!! Tak som si dal nefiltrovane, pivo dobre, ale aj tretie pivo hlboko pod ciarkou 0.5l, cca 1 az 1.5 cm. Rad by som vedel,ak by majitel natankoval miesto 1l nafty, do svojho lux auta 0.9 l a videl by to, ci by sa mu to pacilo! Ale tak na slovensku sa podvodnikom vzdy darilo.

 3. super clanok, avsak par veci viem vysvetlit.
  1. Je to samoobsluha – netreba cakat kym vas obsluzia, pretoze sa tak nestane :D
  Maju to seriozne na haku. Co uz, prezijem. Nechodim tam koli nim, ale koli sebe.
  2. Packa je punkovo-rockovy podnik, nechodia tam studenti, ale metlaci a punkaci, ako zmienil pan v komentari vyssie. Nie je to tak zrejme naschval, ale podnik svojjim vzhladom, cenami a hudbou laka viac tuto skupinu ludi. Packa je naj!
  Ale uznavam, prijemne posedenie pri pivku z priatelkou na prvom rande to asi nebude.. Do packy sa proste chodi slopat. :D Zdar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>